Siin lehel on valik filme, mis on linastunud meie festivalil ja mida on läbi veebiavaruste võimalik järelvaadata.
Kliimamuutuste uurija Gianluca Grimalda kaotab töö, kuna ta keeldub Paapua Uus-Guineast välitöödelt tagasi lendamast. Gianluca on aastakümneid olnud nn aeglane reisija ja oma põhimõtteid ta ei reeda. See on üks neist lugudest, mis paljastab maailma hulluse – teadlane saadetakse uurima, kuidas haavatavad kogukonnad kliimamuutustele reageerivad, kuna mered neelavad nende külasid, ent siis öeldakse talle, et kui ta keskonnakahjulikku tegu ei soorita, siis oma tööd ta enam jätkata ei saa.
Vaata internetisLoe edasiMincio jõe kaldal asuv La Macchina Fissa on 19. sajandil ehitatud pumbamaja, mida kasutati Po oru soovee ärajuhtimiseks ja põllumajandusmaa niisutamiseks. Ligi sajandi kasutuseta seisnud hoones tegutseb nüüd Clark Lawrence. Tema aias elavad valdavalt üheaastased taimed, mis hilissügisel, kasvutsükli lõpus, uhkeldavad ka kuivanuna oma aegunud elujõu ja iluga. Talv on aeg, mil Clark kogub järgmiseks hooajaks seemneid ja viib läbi jõulise aiapuhastuse. Tema ettevõtmisel on abiks armastatud kitsed, kes puhastavad allesjäänud taimestiku ja panustavad aktiivselt aia väetamisse. Kevadel algab uute taimede külvamine. Clark armastab enim Ameerika taimi, õigemini põlisameeriklaste omi: kõrvitsaid, maisi ja ube, mis kasvavad koos kastoorõlitaimede, rebasheina, kosmose, kuningkepi, lehtertapi ja sadade teiste sortidega. Film tutvustab Clarki tööd ja tema filosoofiat aiast kui kohast, kus "taimede vahel ujuda" ning mis on kujundatud ümbritsevat silmas pidades - maastikku, taimi, kliimat ja inimese loodud ehitisi.
Vaata internetisLoe edasiSihikindlad köögiviljakasvatajad trotsivad külma ja kasvatavad kütteta või vähese küttega kasvuhoonetes keset südatalve köögivilju. "Talvine saak" näitab võimatuna näiva missiooniga - pakkuda aastaringselt värskeid kohapeal kasvatatud köögivilju - tegelevate pioneeride igapäevaelu.
Vaata internetisLoe edasiSee on lugu julgetest pargivahtidest, kes riskivad igapäevaselt oma eluga, et kaitsta Lõuna-Aafrika ninasarvikuid salaküttide eest. Jälgime Timbavati eralooduskaitseala peavahti Anton Mzimbat, kes koos oma meeskonnaga võitleb loomade kaitsmise nimel. Antonile tähendab see pikki lähetusi perekonnast eemal, ohtlikke töötingimusi ja pidevat ohtu elule. Lõuna-Aafrika looduskolledžis näevad aga legendaarne treener Ruben de Kock ja tema naine Marianne vaeva, et läbi karmi drilli sõeluda 41. kandidaadi hulgast välja järgmine grupp pühendunud pargivahte.
Vaata internetisLoe edasiKolmel naisel on ühine eesmärk: Carolina, Bertha ja Maxima juhivad tänast keskkonnavõitlust kaasaegsete konkistadooride vastu. Kui valitsused ja ettevõtted, kes on lõksus ülemaailmses võidujooksus piiramatu kasvu poole, peavad hankima kõige odavama tooraine, räägivad need kolm naist meile loo väsimatust julgusest: kuidas jätkata võitlust looduse kaitsmise eest, kui teie elu on ohus? Kui politsei repressioonid, ettevõtete ahistamine, vigastused või isegi tapmisähvardused on osa teie igapäevast?
Vaata internetisLoe edasiMia, Anja ja Luc on sead. Nad elavad tükil eikellegimaal raudtee ja väikese parkla vahel linna servas. Nad on peategelased kogukonnaprojektis, mille käigus rühm vabatahtlikke toidab neid naabruskonna restoranide ja poodide toidujääkidega. Esialgu näib olukord sigade maise paradiisina - nad saavad rohkelt head toitu ja kohalike elanike hellitusi. Ent tasapisi hakkab olukord pöörduma. Ümbritsev maailm häirib rahulikku olemist järjest enam. Suvest saab sügis, aedik laguneb ja sigade vaheline hierarhia muutub üha süngemaks.
Vaata internetisLoe edasiMaastikuarhitekt Louis De Jaeger näitab, kuidas toidusalud võivad päästa maa lämbumisest, elustada kogukondi, muuta põllumajanduse jätkusuutlikuks, pöörata tagasi globaalse soojenemise ja toota jätkuvalt ohtralt toitu. See film viib meid reisile toidusalu pioneeride salaaedadesse. Linnadžunglitest kuni tervendusprojektideni psühhiaatriaasutustes. Sest loodus näib olevat inimeste tekitatud sotsiaalsete-, psühholoogiliste- ja ökoloogiliste armide parim ravija. Kui anname looduse vastupanuvõimele võimaluse, saame üheskoos luua uue Eedeni. Tegelikult on tükid sellest uuest paradiisist juba näha.
Vaata internetisLoe edasiLugu Roger Coxist, advokaadist, kes algatas murrangulised õigustoimingud Hollandi valitsuse ja naftahiiglase Shelli vastu. Tulemuseks kaks olulist otsust, mis saatsid šokilaineid läbi poliitiliste büroode ja ettevõtete koosolekuruumide kogu maailmas ning viisid rahvusvaheliste kliimajuhtumite laineni. Film jälgib Rogeri teekonda läbi kohtuprotsesside nii kõrg- kui mõõnaperioodidel, kus tema kaaslasteks on loomingulised juristid, aktivistid ja tavakodanikud, kes peavad ettevõetut sajandi olulisimaks juriidiliseks jõukatsumiseks.
Vaata internetisLoe edasiRootsi on muutnud enam kui 90% põlismetsadest ja põlisloodusest puuistandusteks ning nüüd jätkub kaitseta vanade metsade viimaste puistute raie. Kuidas kasutada metsa ilma seda hävitamata?
Vaata internetisLoe edasiVäga isiklikust filmireisist nelja põlisrahva ja nende šamaanide juurde, kelle füüsiline ja kultuuriline tulevik on kliimamuutuste tõttu eksistensiaalselt ohus, saab ootamatult liigutav tõendusmaterjal nende nomaadikultuuride ellujäämisvõitlusest. Inimestele hääle andmiseks ja nende saatusest rääkimiseks on režissöör Natalie Halla reisinud maailma kõige äärmuslikumatesse paikadesse ja veetnud aega koos Waorani indiaanlastega Ecuadoris, merenomaadidega Malaisias, himbadega Namiibias ja põhjapõdra-nomaadidega Mongoolias.
Vaata internetisLoe edasiNende nimed on Ridhima, Helena, Sixtine, Jamie, Marinel, Lilly, Melati, Elizabeth ja Nicole. Keeniast Ecuadorini, Prantsusmaalt Filipiinideni on nad asunud ambitsioonikasse ristisõtta kliimamuutuste vastu ning poliitilise ja korporatiivse maailma kliimaapaatia vastu. Streikidest kohtuteni, petitsioonidest rahvusvaheliste konverentsideni, teevad nad kõik endast oleneva, et peatada planeedi laastamine ning ehitada uusi ühiskondliku ja poliitilise elu vorme. Kes on need noored naised, kes oma tuleviku nimel võitlevad? Kuidas neist said kliimaaktivistid? Milliseid lootusi nad kannavad? Filmis põimuvad 9 noore naise portreed, vanuses 12–23, keda vaatamata kultuurilistele erinevustele ühendab üks ühine eesmärk: saavutada lõpuks kliima- ja sotsiaalne õiglus.
Vaata internetisLoe edasiSee film on insaiderite nägemus ühest maailma suurimast jõesüsteemist. See on armastuskiri Okavango jõele ja uurib Dante "Jumaliku komöödia" paradiisi, vahepealsuse ja põrgu tasandeid looduses. See on lugu igavesest püüdlusest jõuda paradiisi, leida tõeline Okavango, unistuste jõgi. Jõgi, mis on ohtlik, võimas, salapärane ja alati ettearvamatu. See on koht, kus kellegi paradiis on alati kellegi teise puhastustuli. Kui jõe saartel jahti pead, elad sa tema maailmas ning tema salapära ja ettearvamatuse reeglitega. Angoola mägedest algav ja Botswana riiki sisenedes endale Okavango nimeks saav jõgi suubus miljoneid aastaid tagasi suurde Makgadikgadi järve Kalahari kõrbe keskel. Maa tõusmine tekitas jõe voolule takistuse ja vesi hajus kõrbes laiali, moodustades suurima sisemaadelta. Okavango delta on oma olemuselt täiesti tavaline suudmeala, ainult vesi ei suubu enam järve, vaid kuivab kuumas kõrbeliivas ära. Tulemuseks on ainulaadne märgala piirkonnas, mis muidu oleks kuiv poolkõrb. See on üks Aafrika looduslikult rikkalikumaid piirkondi. Filmis näeme suuri kasse, elevante, Aafrika käärnokkasid, jõehobusid, krokodille, hüäänkoeri, galagosid jpt.
Vaata internetisLoe edasi