Film 20-164 | Mehhiko | 2019 | 81’ | subtiitrid: eesti

Nomaadid

Nomads

"Nomaadid" jälgib aasta vältel mõningaid maailma kõige karismaatilisemaid liike nende rändudel Mehhikosse ja sealt ära. Film viib meid seninägematutesse, Mehhiko kõige kaitstumatesse paikadesse, uurima rändajate peresidemeid ning nende võitlust ellujäämise eest. See linateos haarab Mehhiko looduse eepilist ulatust, segades peeneid intiimsusmomente tempokate tegevus-episoodidega ning püüdes samal ajal selgitada meie aja ühte kõige olulisemat teemat - rännet.

Originaalpealkiri: Nomadas

Andmed

Režissöör
Emiliano Ruprah
Operaator
Alfredo Barroso Martín Boege Grant Brokensha Chels Briseño Ricardo Deneke Nicholas Donnelly Johnny Friday Emiliano Ruprah Emiliano Villanueva Luciano Larobina
Monteerija
Dylan Marriot Andrew Dikinson
Helilooja
Jacobo Lieberman and Leo Heiblum
Produtsent
Paula Arroio
Tootjafirma
Oscura Producciones
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

I Prize
Žürii: Võrratud kaadrid Mehhiko mitmekesisest loodusest ja selle liigirikkusest, rände tähtsusest ja loomade pesitsuskäitumisest. Film paneb mõtlema kogu maailma ökosüsteemide seotusele ja kaitsmise vajadusele.

Parim režii
Žürii: Film on põnev looduse lugu loomarühmade rännetest Mehhikos, mille sõnum ja pildikeel kutsuvad vaatama ja kaasa elama. Loodusliku liigirikkuse säilimine on kogu maailmas valuküsimus ja film, mis jõuab vaatajani hariva sõnumiga rändavate putukate, kalade, imetajate, lindude jt elust, on hea mõtte ja suure südamega tehtud. Eriliseks teeb filmi veel see, et tegemist on esmakordselt Mehhiko enda filmigrupi tööga, kus on üles võetud neile tähtis oma maa looduses.

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus