Film 21-412 | Rootsi | 2021 | 70’ | originaalkeel: Chinese | subtiitrid: eesti

Maa: Helitu

Earth: Muted

Hiina Sichuani provintsis Hanyuani orus on mesilased pestitsiidide ja monokultuuride laialdase kasutamise tõttu välja suremas. Sellel lopsakal maastikul, mis varjab kokkuvarisemise äärel ökosüsteemi, teevad kolm taluperet põllul kõvasti tööd, et kindlustada oma laste tulevik. Neid näidatakse loodusega seotult - viljapuuaias, kus pole tolmeldavaid putukaid, viimaste kodustatud mesilaste tarude vahel ning mäeküljel metsas, kus metsmesilased veel lendavad. Nende lood paljastavad universaalse inimkonflikti - raskuse valida oma lähedaste vahetute vajaduste ning laiema pildi, planeedi ja inimkonna heaolu vahel.

Piletiinfo Koduleht Hääleta publiku lemmikuks!

Andmed

Režissöör
Mikael Kristersson, Åsa Ekman, Oscar Hedin
Operaator
Mikael Kristersson
Monteerija
Janne Tavares
Helilooja
Magnus Jarlbo
Produtsent
Oscar Hedin, Marina-Evelina Cracana
Tootjafirma
Film and Tell
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

Grand Prix
Suurepärase filmi märk on see, et ta kõneleb kordades rohkem kui žürii suudab oma kokkuvõttesse mahutada. Võidufilmi puhul on tegemist on väga erilise teosega, mis haarab esimesest hetkest, mil kaadrisse ilmuvad õitest rasked kirsipuud. Nende ümber ei tiiruta mesilased, selle asemel tolmutab õisi väsinud Hiina vanapaar pikkade keppide otsa kinnitatud tupsukestega. Inimene tegemas mesilase tööd, helpimas omaenese suppi, on lummav metafoor inimeseks olemise absurdile - ühe liigi võimele domineerida teiste üle, süsteemis kus domineerimine ise tähendab paratamatult hukatust.

Parim režii
Äärmiselt üldistusjõuline ning mitmekihiline film, mille autorid vaatlevad delikaatselt ning vastandumiseta valusalt tuttavat konflikti - kuidas valida oma lähedaste vajaduste ning laiema pildi, planeedi ja inimkonna heaolu vahel. Läbi kolme tegelase rullub meie ees lahti põhjani läbitunnetatud lugu, mis peaks panema mõtlema iga vaataja.

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus