Film 23-588 | Saksamaa | 2023 | 50’ | originaalkeel: English | subtiitrid: eesti

Kaktuse hotell

Cactus Hotel

Ameerika edelaosas kõrgub sinise taeva poole imposantne kuju. Tundmatu ja esmapilgul elutuna näiv. Kui aga tähelepanelikult vaadata, siis Sonorani kõrbe ikoon kubiseb elust. Nagu luksushotell kõrbes, meelitab see värskendavate pakkumistega lugematuid metsikuid külastajaid. Külastajad registreerivad pidevalt sisse ja välja, peetakse pidusid, sõlmitakse liite ja elatakse läbi draamasid. Metsik "Kaktuse hotell" pakub oma külalistele konditsioneeriga katusesviite, hubaseid rõdusid ja suurepärase vaatega lõhnavaid terrasse. Mõned lihtsalt peatuvad, teised naudivad katusebaaris jooke ja suupisteid või on siin aastaringsed rentnikud – iga külaline on ainulaadne ja välja töötanud hämmastavad ellujäämisstrateegiad. See mõnevõrra teistsugune loodusfilm jutustab humoorikas võtmes põnevaid lugusid vanast "Kaktuse hotellist". Lood päevaturistidest, veidratest ööbivatest külalistest ja pikaajalistest üürnikest, kes suudavad torkiva kaktuselinnuse muuta oma koduks.

Andmed

Režissöör
Yann Sochaczewski
Operaator
Marlen Hundertmark, Yann Sochaczewski, Mirco Tribanek, Boas Schwarz, Keith Brust
Monteerija
Mirco Tribanek
Produtsent
Yann Sochaczewski
Tootjafirma
Altayfilm
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

Parim režii
Režissööri uudne ja humoorikas lähenemine teemale on loonud põneva loo keerulisest kooselust väljakutseid pakkuvas elupaigas. Žüriile avaldas eriti muljet julge ja originaalne loo jutustamine.

Tallinn Zoo eriauhind
Värvikas film humoorikas võtmes kirjeldab hästi ühe erilise kõrbe – Ameerika ja Mehhiko piiril asuva Sonora – putukaid, linde ja imetajaid, kes kõik on oma elupaiga või toitumise läbi seotud maailma suurima kaktuseliigi - saguaaroga. Looduses on kõik kõigi ja kõigega seotud, olgu tegemist metsa või kõrbega, mistõttu on kõrbefilm nagu õpperaamat loodusliku mitmekesisuse ja ökoloogia paremaks mõistmiseks.

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus