Film 21-284 | Austria South Africa | 2020 | 52’ | originaalkeel: English | subtiitrid: eesti

Leopardi pärand

Leopard Legacy

Filmitegijad Will ja Lianne Steenkamp jagavad enam kui kolme aasta jooksul filmitud uskumatut tõestisündinud lugu. Nad elasid Luangwa jõe kallastel ja jälgisid vapra, pühendunud leopardiema ja tema kahe poja kasvamist ja väljakutseid Aafrika looduses. Alates eluohtlikest kohtumistest hüäänide, paavianide ja teiste leopardidega, lõpetades nende imetlusväärsete loomade jahivõidukäikudega ning ootamatute kaotustega, mis nende ellu tragöödiat tõid. Kaks põlvkonda leoparde toovad meieni tõeliselt intiimse loo nende uhkete ja tabamatute suurte kasside põnevast elust.

Piletiinfo Koduleht Hääleta publiku lemmikuks!

Andmed

Režissöör
Will Steenkamp, Lianne Steenkamp
Operaator
Lianne Steenkamp
Monteerija
Alan Miller B.F.E.
Helilooja
Roman Kariolou, Johannes Ratheiser
Produtsent
Will Steenkamp, Kurt Mayer
Tootjafirma
Into Nature Productions & Kurt Mayer Film e.u.
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

Parim montaaž
“Leopardi pärand” oli montaaži mõttes viimistletud ja terviklik - heliefektid ja muusika suurepärases kooskõlas. Samuti ei puudunud sealt pärlid, mis montaaži osas filmi väärtust tõstsid - näiteks leopardi ja kure astumine, mis oli järjestikuste kaadritena välja mängitud ja jõe kokkukuivamine, mis kahe droonikaadri abil märkamatult üheks kokku sulas.

Žürii äramärkimine
Lisaks heale loo jutustamisele ja montaažile tuleb esile tõsta ka suurepärast ja mitmekesiste vahenditega jäädvustatud kaameratööd, eriti meeldisid loomadest filmitud liikuvad (gimbali)kaadrid pika teleobjektiiviga.

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus