Film 21-825 | Saksamaa | 2021 | 52’ | originaalkeel: English | subtiitrid: eesti

Mu kiilide jõgi

My Dragon River

Tagasihoidlik jõgi Loode-Saksamaal on looduslik paradiis, kus koprad ehitavad omale koopaid, rebased kasvatavad kutsikaid ning vööt-vesineitsikud lehvivad safiiritiibadel vee-niitude kohal. Jälgime neid liblikasarnaseid lendavaid juveele lummavates aegluubis- ja makrokaadrites nii vee kohal kui ka vee all. Avastame jäälinnu ja vesipapi kalapüügitehnikaid. Nemad on ainsad laululinnud, kes ujuvad ja vee all jahti peavad. Jõeelu on täis minidraamasid - alates isaskiilide paarituslendudest kuni kopulatsioonirataste moodustamiseni ja emaste munemiseni, hüppavate konnade putukajahist kuni nende endi meeleheitlike katseteni nastiku rünnakute eest pääseda.

Originaalpealkiri: Im Reich der Auen - die Oker
Piletiinfo Hääleta publiku lemmikuks!

Andmed

Režissöör
Dagmar Hilfert-Rüppell, Georg Rüppell
Operaator
Georg Rüppell, Dagmar Hilfert-Rüppell, Beat Schneider, Jan Rüppell
Monteerija
Andree Fischer
Helilooja
Jörg Magnus Pfeil, Siggi Müller
Produtsent
Simon Riedel
Tootjafirma
Doclights, Hamburg
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

Parim operaatoritöö
Selle filmi puhul üllatas, kui lihtsate ja käepäraste vahenditega oli saavutatud suurepärane tulemus. Näiteks GoPro seikluskaamera abil filmitud veealused kaadrid, mis olid hästi jäädvustatud ja täiustasid lugu. Nautisime ka kauneid lähivõtteid lendavatest kiilidest.

Žürii eriauhind
Ilus ja kaasahaarav rännak jõel ja selle kallastel, mille käigus tehakse tutvust kohaliku elustikuga. Tänu aeglustatud kaadritele saame väga hea loodusharidusliku ülevaate kiilide elust. Film õpetab märkama elurikkust meie lähiümbruses ning sellest ei puudu humoorikad hetked.

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus