Film 23-836 | Belgium | 2022 | 66’ | originaalkeel: English Dutch | subtiitrid: eesti

Uued kärsad

New Pigs on the Block

Mia, Anja ja Luc on sead. Nad elavad tükil eikellegimaal raudtee ja väikese parkla vahel linna servas. Nad on peategelased kogukonnaprojektis, mille käigus rühm vabatahtlikke toidab neid naabruskonna restoranide ja poodide toidujääkidega. Esialgu näib olukord sigade maise paradiisina - nad saavad rohkelt head toitu ja kohalike elanike hellitusi. Ent tasapisi hakkab olukord pöörduma. Ümbritsev maailm häirib rahulikku olemist järjest enam. Suvest saab sügis, aedik laguneb ja sigade vaheline hierarhia muutub üha süngemaks.

Andmed

Režissöör
Jimmy Kets
Operaator
Jimmy Kets
Monteerija
Febe Simoens & Jimmy Kets
Helilooja
Ruben Machtelinckx
Produtsent
Jurgen Buedts
Tootjafirma
LAs Belgas
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

Grand Prix
See on peenelt vormistatud lugu, mis paneb meid mõtlema inimese ja loomade vahelisele suhtele, olgu selleks siis metsikud - või koduloomad. Filmi tasakaal on saavutatud meisterliku vormi abil: selle helikujundus, operaatoritöö ja loo jutustamine on kõik silmapaistvad. Vaatamata sellele, et filmil puudub inimjutustaja hääl, on see lugu siiski provokatiivne ning läbi loomade vaatenurga annab ta midagi ka meie endi kohta teada.

Parim režii
Meisterlikult üles võetud autorifilm, mis pakub vaatajale tugevat kunstilist ja emotsionaalset elamust. Lisaks raputab see film vaataja maailmapilti ning portreteerib peale loomade elu väga palju meie endi elu. See on väikesel territooriumil üles võetud suur lugu.

Sunly eriauhind
Preemiaraha 1000 eurot paneb välja Sunly AS

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus