Film 21-619 | Saksamaa | 2019 | 75’ | originaalkeel: German | subtiitrid: eesti

Loomad

Animals

Linnukõne-jäljendamise seminar, loomade-telepaatia-otseliin, ilukonkurss tõukoertele. Loomi sorteeritakse, uuritakse ning töödeldakse. Ometi jäävad nad mõistatuslikuks ja äraolevaks. Mis on loomade sees? Mida lähemalt neid uuritakse, seda vähem on kindlust. Ja kuna nad valmistavad üha rohkem pettumust, saabub melanhoolne nõutus. Idee oli leida vastus looma seest, ent selle asemel kaotasid inimesed arusaamise iseendist. Kohtumised kunstkarusnahast kostüümides pakuvad viimast lootust soojusele ja sulandumisele. Film, mis toimib nagu sädelev peegel, milles tunneme ennast valusalt ära.

Originaalpealkiri: Tiere

Andmed

Režissöör
Jonas Spriestersbach
Operaator
Jonas Spriestersbach
Monteerija
Ulrike Tortora
Helilooja
Elvis Presley
Produtsent
Nicole Leykauf
Tootjafirma
Leykauf Film, ZDF, HFF
Esitaja/režissööri kontaktandmed

Auhinnad

Žürii eriauhind
Film on tehtud peene huumoritaju ja irooniaga. Lugu on mitmekihiline, metafoorne ja hästi läbimõeldud süžeega. Tegelased on ühelt poolt humoorikad, teisest küljest vaadatuna kannavad endas aga elu sügavat kurbust.

Parim montaaž
Stiilipuhas ning lõikavalt täpne loo jutustamine, mis hoiab vaatajat oma haardes esimesest kaadrist viimaseni. Tulemuseks on sügava iroonia tajuga ootamatu film, mis pöörab peegli inimese võõrandumisele teistest liikidest, ühekorraga humoorikalt ja samas äärmiselt traagiliselt.

Filmisoovitused

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus