Lastetegevused reedel

23.09.2022
08:30 - 15:00
Väliala

NUTIMÄNG RMK (45 min)

Saab mängida igal ajal.

Kas oled kuulnud hüüatust „Appi! Ämblik!“ või ütlust „Mina metsa ei lähe, metsas on nii õudne“.
Tihtipeale ongi õudne just see, mille kohta puuduvad teadmised.

„Oi, kui õudne!“ on nutimäng, milles on 13 küsimust selle kohta, mida inimesed loodused kõige enam kardavad. Mäng sobib iseseisvalt mängimiseks alates 7. klassist, kuid täiskasvanu abil ka noorematele huvilistele.

Mäng ei ole seotud kindla rajaga. Seda võid mängida sinule sobivas keskkonnas, kus on võimalik liikuda, kuid raja pikkus peaks olema umbes 1,2 km – küsimused avanevad peale teatud vahemaa läbimist.


Mängimiseks on vaja laetud akuga nutitelefoni, millesse on Play poest või App Store-st vajalik alla laadida Loquizi äpp. Loquizi sisesta:

kasutajatunnus: maff20
salasõna: 2022


Mängu on võimalik mängida 21.09 – 25.09 üksi või mitmekesi koos. Loe hoolega läbi mängu sissejuhatus.

Mängu lõppedes vali kindlasti „välju mängust“.

Mõnusat mängimist!

 

Liigu looduses jälgi jätmata – Keskkonnaameti töötuba

11.00 – broneeritud
12.00 – broneeritud
13.00 – broneeritud
14.00

Looduses liikuvad ja puhkavad inimesed ei oska sageli ära tunda piirkondi ja olukordi, kus võiksid rakenduda looduskaitselised piirangud. Nende piirangute vastu eksitakse sageli lihtsalt teadmatusest ning loodusväärtused võivad saada kahjustada. Aitame meie õpitoas osalejatel leida asjakohast teavet nende võimalike piirangute kohta ning mänguliste tegevuste ja suunavate juhiste abil neid paremini mõista.

 

Linnupesade töötuba

8.30 – broneeritud

Sihtrühm I kooliaste
Kirjeldus: Töötoa käigus tutvume lindude pesaehituse protsessiga. Räägime materjalidest ning ka viisidest, kuidas linnud üldse pesa ehitamisega tegelevad. Vaatame ja otsime loodusest neid materjale, mida linnud oma pesade valmistamiseks kasutavad ning saame ise ka proovida linnupesi meisterdada. Sihtgrupiks on mõeldud I kooliaste ning rühma mahub.

 

Sõlmede õpituba

10.00 – broneeritud

12.00

13.00

Kuidas siduda kingapaelu nii, et need lahti ei jookseks? Kuidas hädaolukorras võiksid sõlmed meid abistada? Kõike seda saab teada sõlmedetöötoas.

 

KUIDAS PILDISTADA LINDE

12.00

13.00 - broneeritud

Tarmo Mikussaar räägib, kuidas pildistada line. Teemaks, kuidas erinevatele linnuliikidele nii ligi pääseda, et linde ei segaks. Linnu pildistamise esteetika ja eetika. Miks üldse linde pildistada?

 

MAASTIKUMÄNG EHK MAFF-I LINNUTEE (90 min)

11.00

Matsalu loodusfilmide festivali sümboliteks on käesoleval aastal kolm erinevat lindu. Sellest inspireerituna korraldame noortele maastikumängu nimega MAFF-i linnutee, kus läbivaks teemaks ongi just linnud. Noored rändavad läbi MAFF-i linnutee ning tutvuvad samal ajal lindude ja nende eludega mängulisest vaatepunktist. 

Vaata kaardil

Toetajad

Sakste maja Lihulas · Lihula Gümnaasium · Lihula Muuseum · Lihula Kultuurimaja · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus · Võrgukuur · Tallinna Loomaaed · Pürksi Kultuurimaja · Vändra Kultuurimaja · Kilingi-Nõmme Kultuurimaja · Narva eesti keele maja