Merilin Pedastsaar

Merilin Pedastsaar

MAFFI muna

Matsalu loodusfilmide festivali auhinnaline muna on suurim tunnustus parimatele filmitegijatele.

Auhindade autor Merilin Pedastsaar on öelnud: “Matsalu Loodusfilmide festival on üks huvitav nähtus. Nimelt on filmifestival sünkroonis kluukutavate kureparvedega, mõlemad koonduvad Matsalu lahe äärde igal sügisel. Soov lindudel ja inimestel ühine - jagada lugusid, sõlmida uusi tutvusi ja näha vanu häid sõpru, et siis üheskoos jälle edasi liikuda.

On ju filmid, mis MAFFile jõudnud justkui ühe pesa munad. Jutustades kinolinal paljudele loodussõpradele oma kordumatut lugu. Pannes meid sügavalt järgimõtlema igapäeva otsustes, rikastades vaatajat uute teadmistega kui ka kosutades hinge elu ilust. Me ei saa armastada seda mida me ei tunne! Niisiis näis mulle kui metallikunstnikule ainumõeldava vormina muna - kui uue elu alguse sümbol.

MAFFI munade loomine algab kevadel kui haned alustavad munemist. Haned munevad munad ja mina katan munad galvanoplastika (eng. electroforming) tehnoloogia abil vasega. Edasi usaldan muna aja hoolde. Nii tekib igale munale ainukordne vase paatina.

Väiksemad MAFFi munad on sündinud ühest töötoast festivalil. Nimelt oli idee koos sõpradega valada messingist padruni hülssidest ümber MAFFi meenemuna. Tutvustades seeläbi festivali külalistele metallivalu tehnoloogiat ning pannes neid samal ajal mõtlema, et igal teol on tagajärg ja asjad võivad väga kiiresti muutuda. Samuti pöörata tähelepanu märkamisele, et mis ühe jaoks on jääk võib teise jaoks olla tooraine. Nii saigi korjatud lasketiiru aladelt tühje messingist padruni hülsse ja küsitud suurettevõtte treimisest järgi jäänud pronksi laastu, et jäägile uus eluvorm anda.

MAFFI munale loodud sünniluule Doris Kareva poolt

Merilin Pedastsaar

Merilin Pedastsaar

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus