Koolidele: noorte kliimapäev

22.09.2022
11:00 - 16:30
Väliala

Ootame Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFFi) linastustele õpilasi igas vanuses, algkoolist abiturientideni. Osavõtu lihtsamaks planeerimiseks oleme paigutanud alg- ja põhikoolile sobivad filmid ja töötoad kolmapäevale ning vanematele õpilastele sobivad tegevused neljapäevale.

Koos MTÜ Mondo ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga korraldatav neljapäevane kliimapäev on suunatud gümnaasiumiealistele noortele ja "üheksandikele". Kliimapäeva programmis linastuv dokumentaalfilm "Hoolitsemiskohustus – kliimavaidlused kohtusaalis" jutustab juristide võitlusest kliimakurjategijate vastu. Pärast filmi toimub vestlusring Triin Jäädmaaga Keskkonnaõiguse Keskusest. Lisaks filmile ja arutelule on igal noorel võimalik osa võtta ka ühest kliimamuutuste teemalisest aktiivsest töötoast. 

 

Noorte kliimapäeva töötoad

NB! TÖÖTUBADES ON VÕIMALIK OSALEDA VAID EELREGISTREERITUD KOOLIDEL.

 

Mida sina plastikust arvad? (TÜVKA)

Plastik on suur osa meie igapäevaelust – see on ilmselge. Aga kas sa tead kuidas seda õigesti kasutada? Või mis tagajärjed on sellel, kui plastikut kasutatakse viisidel, milleks see mõeldud ei ole? Töötoa jooksul saad teada, kuidas plastikut kasutada nii, et see oleks ohutu sulle, kui ka keskkonnale ning neid teadmisi teavitustöös ära kasutada. 

 

MAFF-faktor väitlustöötuba (TÜVKA)

Kas olete näinud saadet UV-faktor? See aasta tuleb teieni esmakordselt MAFF-faktor. Kes oskab paremini vaielda, kas jääb peale hea argument või vali hääl? Läbi väitlusmängu saame teada, kas alati on olulised faktiteadmised või parem argumenteerimisoskus. 
 

“Kliimakatastroof ” lühifilmi töötuba (TÜVKA)

Kas tahad tunda end nagu tarantiino või stiiven-spiilberg. Siis see on ainulaadne võimalus teha ise filmi.
Loome kliima-teemalise animatsiooni “Kliimakatastroof”, kus kasutame fotograafiat millega esitame staatiliste piltidega liikumisillusiooni.  
Töötoas kasutame selleks Stop Motion Studio äppi, olmejäätmeid, pakendeid ja muud käepärast ning muidugi ka iseendid. 
Piiriks on vaid teie fantaasia ja kui tuleb tõesti nii hea film, siis äkki näidatakse seda juba järgmisel aastal MAFF-programmis. 
 

#IShareHerPower tänavakunsti kleepsu töötuba (Mondo)

 

Kirjeldus: Töötoas õpivad noored tundma inspireerivate keskkonnaaktivistide panust looduskaitsesse erinevates maailma paikades ning loovad ühe aktivisti tegevust kujutava tänavakunsti kleepsu. Töötuba on osa konkursis ja kampaaniast #IShareHerPower, mille raames on Tallinna tänavatele loodud 4 teost.

 

Kuidas ja miks mässata? (FFF noorte töötuba)
Milline kogemus on inimeseks olemine, millised väärtused meiega kaasas käivad ja kuidas muuta maailma selliseks nagu me tahaksime, et see oleks? Kas põhjusega mässaja on olemas ja milline ta tänapäeval välja näeb? Need on paar küsimust, millele me vastuse enda seest üles üritame leida selles töötoas. 
Töötoa võtame kokku ühe mässu vormistamisega küsidest endalt – mis ma tahaksin, et ühiskonnas muutuks? Valmistame tabavad plakatid ja proovime enda eest seista!

 

Kliimakool (MONDO)

 

 

 

LISAINFO: maris@matsalufilm.ee

Vaata kaardil

Toetajad

Sakste maja Lihulas · Lihula Gümnaasium · Lihula Muuseum · Lihula Kultuurimaja · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus · Võrgukuur · Tallinna Loomaaed · Pürksi Kultuurimaja · Vändra Kultuurimaja · Kilingi-Nõmme Kultuurimaja · Narva eesti keele maja