Fotonäitus „LÄHEDAL. METSIKUTE NAABRITE PORTREED“ (Ingmar Muusikus)

21.09.2022 - 25.09.2022
Lihula mõis

Loomi ja linde pildistav fotograaf üritab neile võimalikult lähedale jõuda. Lähedale füüsiliselt, et tabada ilmekamaid kaadreid, ja lähedale emotsionaalselt, et loodusasukate käitumisest ja hingeelust paremini aru saada.

Kevadel kohtusin Järvamaa metsades sageli karudega. Ajasin märtsi viimasel lumel esimeste ärkajate jäljeridu, üritasin nende territooriumitest aru saada, jätsin metsa rajakaameraid, viimaks jäin pidama kohta, kus leidus rohkesti karude tegevusjälgi.

Üks kohtumine oli eriline. Sellest sündisid näituse karupildid. Ja sellest tuli ka näituse pealkirja esimene sõna – lähedal. Vaatasin mõnele karule 12 meetri pealt silma, lähemalt kui eales varem. Kummalgi pool, ei minus ega karudes, ei olnud hirmu. Oli imestus ja uudishimu.

Suhtun loomadesse ja lindudesse kui meie metsikutesse naabritesse, kellega on huvitav kohtuda. Näituse pildid ja tekstid edastavad kohtumiste kirkamaid elamusi.

Suur osa näituse piltidest on tehtud Järvamaa metsades ja soodes, sest ma elan siin ning mu peamised jahialad asuvad siin. Pildivalik näitab Kesk-Eesti varjatud loodusväärtusi, millest meil palju aimu ei ole ja mis võivad seetõttu märkamatult kaduda.

Vaata kaardil

Toetajad

Lihula Gümnaasium · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus