Koolidele: lastekolmapäev

21.09.2022
08:30 - 15:00
Väliala

Ootame Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFFi) linastustele õpilasi igas vanuses, algkoolist abiturientideni. Osavõtu lihtsamaks planeerimiseks oleme paigutanud alg- ja põhikoolile sobivad filmid ja töötoad kolmapäevale ning vanematele 1õpilastele sobivad tegevused neljapäevale.

 

NUTIMÄNG RMK (45 min)

Saab mängida igal ajal.

Nutimäng „Oi, kui hirmus!“

Kas oled kuulnud hüüatust „Appi! Ämblik!“ või
ütlust „Mina metsa ei lähe, metsas on nii õudne“.
Tihtipeale ongi õudne just see, mille kohta
puuduvad teadmised.
„Oi, kui õudne!“ on nutimäng, milles on 13
küsimust selle kohta, mida inimesed loodused kõige
enam kardavad. Mäng sobib iseseisvalt
mängimiseks alates 7. klassist, kuid õpetaja abil ka
noorematele huvilistele.
Mäng ei ole seotud kindla rajaga. Seda võid
mängida sinule sobivas keskkonnas, kus on
võimalik liikuda, kuid raja pikkus peaks olema
umbes 1,2 km.
Mängimiseks on vaja nutitelefoni, millesse on Play
poest või App Store-st vajalik alla laadida Loquizi
äpp , sisestada kasutajanimi ja parool, mille leiad
kultuurimaja välisseinalt või -ukselt, kultuurimajas
olevalt infotahvlilt, mõisas asuvalt infotahvlilt ning
juba saadki asuda mängima.


Mängu on võimalik mängida 21.09 – 25.09 üksi või
mitmekesi koos.
Mõnusat mängimist!

 

KIVIMAAL (60 min)

8.45 – broneeritud

MAFF-i festivali avapäeval möllavad filmiekraanil lisaks teistele pesukarud ja tihased. Selles töötoas on võimalik lastel valmistada endale temaatiline meene, mille saab ka koju kaasa võtta, sest maalinguid tehakse parajas suuruses ise korjatud kivide peale. Lastel on võimalus joonistada endale üks isiklik pesukaru või tihane just sellisena, nagu nemad seda näevad. 

 

LOODUSJOOGA (60 min)

8.30 – broneeritud
11.00 – broneeritud

Tule koos meiega joogarännakule, mis viib sind läbi metsade ja laante, kus saab kohtuda erinevate loomade ja lindudega. Joogarännaku mõte on viia noored läbi kehalise liikumise, jooga-, hingamis- ning meditatsiooniharjutuste loodusega ühele lainele. Joogarännaku sihtgrupiks on 1.-9. klass ning vastavalt registreerinud rühmale kohandatakse kava nende vanusele vastavaks.
 

SÜGISSMUUTID (60 min)

8.30 – broneeritud

Sügis on imeline aeg, et varuda talveks vitamiinivarusid kohalikust Eestimaa loodusest. Töötuba on mõeldud põhikoolile selleks, et tutvustada neile võimalusi teha smuutisid just kodumaisetest loodusandidest, mitte ainult banaanist. Smuutide valmistamiseks kasutame marju, köögivilju ja nende kombinatsioone, mille kokku panemise peale võibolla ise kohe ei tuleks. Töötoa jooksul proovime erinevaid smuutisid ning tutvustame lastele ka erinevate koostisosade kasutegureid. 
 

MIS SAAB AASTAL 3022? (60 min)

11.00

Ajaloolased võivad vaid oletada, mis toimus 1000 aastat tagasi. Ajalooraamatud räägivad möödunud põlvedest ja nende elust-olust. Anname lastele võimaluse olla ise arheoloogid ning avastada väljakaevamiste käigus meie põlvkonnast maha jäävat jälge. Sobib I kooliastmele.
 

KUNSTIKOOLI VARJUTEATER TIHASTEGA (90 min)

11.00 - broneeritud

13.00 - broneeritud

töötoas saavad õpilased meeskonnana teha tööd, et valmiks lühike varjuteatri videoklipp inspireeritult nähtud filmist. Valmistame kohapeal varjuteatri osalised ja filmine lühikese videoklipi tehtud teatritükist.

SUUNATUD PERSPEKTIIVIGA FOTOGRAAFIA (60 min)

08.30

11.00 - broneeritud

Fotograafia on üks põnev viis näha maailma teise nurga alt ja selle abil saab luua lustakaid illusioone. Loome põnevaid fotosid kasutades ruumi, tasapinda ja objektide vahelist kaugust. Perspektiiviga mängides on võimalik muutuda hiiglaseks päkapikkude maailmas või hoopis kukkuda kellegi teetassi. Tule proovi järele! 
 

MAASTIKUMÄNG EHK MAFF-I LINNUTEE (90 min)

13.15

Matsalu loodusfilmide festivali sümboliteks on käesoleval aastal kolm erinevat lindu. Sellest inspireerituna korraldame noortele maastikumängu nimega MAFF-i linnutee, kus läbivaks teemaks ongi just linnud. Noored rändavad läbi MAFF-i linnutee ning tutvuvad samal ajal lindude ja nende eludega mängulisest vaatepunktist. 

 

 

LISAINFO: maris@matsalufilm.ee
 

Vaata kaardil

Toetajad

Sakste maja Lihulas · Lihula Gümnaasium · Lihula Muuseum · Lihula Kultuurimaja · Lihula Raamatukogu · Lääneranna Noortekeskus · Võrgukuur · Tallinna Loomaaed · Pürksi Kultuurimaja · Vändra Kultuurimaja · Kilingi-Nõmme Kultuurimaja · Narva eesti keele maja